Во Челси имало тепачка?

Томас Тухел доби можност да го предводи Челзи откако Френк Лампард доби отказ.

Тухел беше претставен вчера и веќе работеше со играчите на Челси на тренинг, но очигледно, нема да му биде лесно по сите настани во Лондон.

Наводно, атмосферата по заминувањето на Лампард во Челзи била во голема мера нарушена, па наводно имало дури и конфликти меѓу играчите дури и пред да пристигне веста дека Лампард е отпуштен.

Островските медиуми јавуваат дека капитенот Цезар Аспиликуета неколку пати се судрил со стоперот Антонио Рудигер и дека напнатоста ескалирала пред отказот на Лампард.

Има многу работи кои не одат како што треба на „Стемфорд Бриџ“, така што Тухел дефинитивно ќе мора да даде се од себе за се да се среди.

Post Author: aleksandar