Засилувањето од соништата на Челси бара да си замине?

Хаким Зијех пристигна како големо засилување во Челси минатото лето, Англичаните за тоа задоволство му платија на Ајакс 40.000.000 евра.

По нешто повеќе од шест месеци, сега работите се сосема поинакви.

На почетокот на сезоната, Зијех имаше неколку добри натпревари, но неговата форма падна истовремено со стативата на Тим Вернер.

Френк Лампард не сметаше премногу на 27-годишниот Мароканец непосредно пред отказот, додека доаѓањето на Томас Тухел ја направи ситуацијата уште потешка.

Кориере дело Спорт пишува дека Зијех ќе побара да го напушти Лондон на крајот од сезоната, а како заинтересирани клубови се споменуваат Милан и пред се Рома.

Во еден момент, Зијех беше близу до „волчицата“, но Римјаните не можеа да одговараат на понудата на „сините“.

Можеби сега е вистинското време да се дојде во Серија А?

Post Author: aleksandar