Пред една година го „бркаше“ Меси за фотографија, а денес тие се заедно во тимот

Илаикс Мориба, фудбалер роден 2003. година, играше во почетниот состав на Барселона.

Мориба беше стартер против Алавес на мечот што Барселона го доби со 5:1, а споменатиот тинејџер беше асистент за еден од головите.

На социјалните мрежи беше објавена интересна фотографија.

Пред една година, Мориба го прегрна Лионел Меси како негов голем обожавател, откако долго време го бркаше за фотографирање и сега играат заедно на теренот.

Фудбал и неверојатни приказни.

Post Author: aleksandar