Фулам го „замрзна“ Гудисон

Фулам приреди изненадување во 24-то коло од Премиершип.

Гостите од Лондон славеа на „Гудисон“ против Евертон со резултат 0:2.

Првото полувреме заврши без погодок, а потоа и одлична игра на гостите.

Маја во 48. минута на асистенција на Аин ги донесе гостите во водство од 0:1.

Маја повторно беше херој во 65-та минута, кога погоди од една одбиена топка во мрежата на Карамелите за 0:2, што ќе се покаже како конечен резултат на мечот.

Со овој триумф Фулам „остана жив“, додека Евертон направи огромна грешка во борбата за Лигата на шампионите.

Post Author: aleksandar