Азис носеше штикли и фустан, а сега изгледа поинаку – погледнете! (Фото)

Со години на сцената се поместуваат граници за тоа што некој го прави популарен или ѕвезда. Многумина разбраа како функционира шоубизнисот, па добри заработија од него.

Еден од нив е бугарскиот пејач Азис, кој на сцената се претстави како трансродна личност. Носеше провокативна женска облека, високи штикли, шминка и фризура.

Привлече големо внимание на Балканот, а дел од српските пејачки веднаш со него направија соработки. Некои од нив беа Јелена Карлеуша и Марта Савиќ.

Азис во последните години реши да го промени имиџот и се посвети на фитнес, па сега изгледа многу поразлично од тоа како го познаваа во јавност.

Post Author: D C