Ги украле клучевите од автомобилот на нивните родители додека тие пазареле: Полицијата ги бркала низ целиот град (ВИДЕО)

Десетгодишно момче и неговата помлада сестра учествуваа во бизарна потера со автомобили во сибирскиот град Томск, како во популарната видео игра ГТА, откако ги украле клучевите од семејниот автомобил, пишува Russia Today. Несовесното возење на момчето наскоро го забележало локалната полиција, но дури и по потерата момчето не било подготвено да се откаже. Тој го […]

„Швалерот од Будва“: Хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

По социјалните мрежи се рашири видео во целиот регион од Будва. На него, маж виси на ограда на тераса од зграда. Вистинската причина за ваквиот чекор не е позната, па секој си направи своја приказна од тоа што го гледа. Сепак, она што најмногу се коментира е дека тој најверојатно се одлучил на ваков излез […]

Изведе пожесток дриблинг и од Роналдо и од Меси: Оваа антилопа стана хит на Интернет (ВИДЕО)

Понекогаш спортските потези не мора да бидат изведени од луѓе во спортски терени. Една таква беше изведена од антилопа која беше мета на еден лав. Тој тргна во напад, таа почна да бега на една страна, а потоа одеднаш ја смени. Лавот „прелета“ со својата брзина покрај антилопата и остави позади себе само прашина, а […]

Кутињо сака да ја напушти Барселона и знае за кого да потпише

Филипе Кутињо на почетокот на 2018 година стигна во Барселона од Ливерпул како големо засилување, но таа улога не ја оправда. Кутињо минатата сезона беше еден од фудаблерите, кои добија најголеми критики поради лошите игри, а во финишот од сезоната дури се скара со навивачите, кои неколку натпревари со свирежи го испратија од теренот. Барселона […]

Со вреќа на главата ограбил бензинска пумпа, па направи глупав потег кој го разоткри

Дали е ова најглупав крадец на светот? Вооружен крадец ограбил бензинска пумпа во Квинсленд, Австралија, носејќи торба на главата за да го скрие лицето. Бидејќи тој немаше место каде да го стави својот „плен”, тој направи потег што веднаш го откри. Тој влезе во продавница со торба на главата, му се приближил на продавачот, се […]

Реакцијата која стана хит на социјалните мрежи: Внука и покажа на својата баба како танцуваат денешните деца а таа остана без зборови

Тинејџерката Алиша Кларк од Глазгов на Твитер објави видео кое за неколку дена го погледнаа милион луѓе, а на која се гледа реакцијата на нејзината баба која многумина ги воодушевила. „Најмладата во семејството ја учи најстарата како денешните деца танцуваат, всушност е згрозена”, напиша Алиша во описот на видеото Алиша кое стана хит. Бабата навистина […]

Војник заспал за време на вежба: После тоа што му се случи, никогаш нема да му се повтори

Kанадските војници направија интересно видео за време на една воена вежба кое за кратко време стана популарна на интернет. За време на воените вежби кои ги изведувале еден од војниците заспал, па останатите одлучиле да се пошегуваат на негова сметка. Додека еден го снима заспаниот војник, другите испукуваат еден проектил, по што сите се изнасмеаја. […]

Kitties sleeping on puppy

These are definitely one of the cutest kitties in the world. They really enjoy in their company and after playing and having fun all day they found the most comfortable place for sleeping. The cats were uncomfortable on the parquet floor, so they asked for a warmer and softer place for a nap. The big […]