Сите се прашуваат на кого ќе личи детето, а вака Луна изгледаше на неколку месеци (Фото)

Луна Џогани и нејзиниот вереник Марко Миљковиќ го чекаат првото дете, а Џогани сега се пофали со стара фотографија на која имала само неколку месеци. View this post on Instagram The eyes, they never lie👀 A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on Oct 23, 2020 at 12:07pm PDT Џогани на својот профил на Инстаграм […]

Меланија се појави на дебатата, а Трамп направи нешто чудно со раката: Што значеше ова? (Видео)

Актуелната прва дама на САД, Меланија Трамп ги откажа сите активности поради вирусот, но се појави на претседателската дебата. Вчера беше одржана последната дебата меѓу Доналд Трамп и Џо Бајден пред американските претседателски избори закажани за 3 ноември, а двајцата кандидати ги испратија своите сопруги од бината. Compare how Melania greeted @realDonaldTrump at the end […]

Предвидување на Бил Гејтс: Есента ќе биде полоша од летото, а ова е начин да се вратиме во нормала!

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс предвидува дека есента за Америка ќе биде полоша од летото поради последиците од вирусот. Гејтс кажа дека вирусот ќе почне да се пренесува низ луѓето бидејќи сите седат во затворени простории. Милијардерот кажа дека доколку Америка не почне активно да ја користи вакцината против вирусот, ништо друго не ни останува […]

За две недели ќе нè совладал вирусот, новиот удар ќе траел до април!?

Српските медиуми пишуваат дека Србија влегува во третиот бран на вирусот, а според нивните експерти, тој ќе бил најдолг од сите и според нивните прогнози ќе траел дури до март или април. Според проценките на српските експерти првиот бран траел од март до крајот на мај, вториот од јуни до септември, додека третиот ќе трае […]

Активиран црвен аларм: Кинеските претседател ја активираше в0јската – се подготвува за…

Кинескиот претседател Си Џинпинг ја посети в0ената база во јужната провиција Гуандонг и ги повика трупитеда ја вложат сета енергија и да се подготват за в0јна. „Си-Ен-Ен“ открива дека кинескиот претседател им кажал на војниците состојбата да биде на голема подготвеност и ги повика да бидат лојални, чисти и доверливи. В0ената посета следеше по тензиите […]

Трамп го „стресе“ светот со изјава: Го спомна Исус – еве што кажа!

Предизборните митинзи во САД се во полн ек. Кандидатите ја пренесуваат својата програма на граѓаните, а притоа им ги соопштуваат плановите и ветувањата. Доналд Трамп е актуелен претседател на САД и успева редовно да им одговори на предизвиците, но и да предизвика голема бура со некој потег или изјава. Меѓу останатот претседателот на САД кажа […]

Момче нацртало нешто чудно на судо и заплакало: Поради ова, неговата мајка заврши зад решетки! (Видео)

На судењето, во текот на испитувањето, момчето зема парче хартија и нацрта нешто страшно, а потоа почнаа солзи сами да му течат од очите. Аманда Луиз е осудена на доживотен затвор затоа што ја удавила својата ќерка, а главен сведок бил нејзиниот син. Момчето на судењето кажало дека мајката ја удавила ќерката, а тоа и […]

Ќерката на Цеца ги расплака сите со пораката за Бора Дрљача!

Бора Дрљача беше почитуван и сакан меѓу постарите, но и помладите колеги. Од прославениот народен пејач, кој на 11 октомври почина, се збогуваше и ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ. Анастасија на својот профил на Инстаграм објави стори на кое се наоѓа порака од Бора Дрљача, односно еден негов познат твит, кој сите го користат. Станува […]

Филипче: Следен чекор е целосно затворање… Вмро-Дпмне: Колку побрзо си дадеш оставка, толку…

Министерот за здравство на Македонија, Венко Филипче најави дека доколку не се почитуваат воведените мерки ќе мора да се постапи поригорозно и да се направи целосен карантин, што на никого дефинитивно не му одговара. Филипче кажа дека сме далеку од такво сценарио, но тоа зависи од самите граѓани и од тоа колку ги почитуваат мерките […]

Отворен Градот на духови, потегот на Ердоган го налути светот!

Северен Кипар во четвртокот повторно отвори дел од плажата во градот Варош, поранешно напуштено одморалиште уште од турската инвазија во 1974 година, која го поделила островот. Кипар е поделен на два дела во 1974 година, кога Турците го искористиле државниот удар во кој бил исфрлен кипарскиот претседател и архиепископ Макариос Трети, а на власт бил […]