Доналд Трамп излезе од болница: Стигна во Белата куќа и направи потег со кој ги зачуди сите! (ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп ја напушти болницата во која беше сместен откако се зарази со ковид-19. Трамп по излегувањето од болницата ги поздрави новинарите и го крена палецот, па кратко се заблагодари. До Белата куќа замина со хеликоптер, а во еден момент се појави на терасата на Белата куќа, каде што позираше со фотографите на […]

Угостителите и музичарите незадоволни најавија протести

По зголемувањето на бројот на нови случаи со Ковид 19, Владата усвои нови протоколи кои предвидуваат ограничување на работното време на угостителските објекти, бројот на посетители во нив, како и мерки со кои се забрануваат настапи на музучари и диџеи. Овие мерки доаѓаат по неколку инциденти во познати локали во земјата каде изминатиот период беа […]

Мукоски со коментар за Милошоски: Знам точно во која барака живееше во 2002, а што имаш сега!

Поранешниот пратеник Крсто Мукоски се бранеше по обвинувањата на Антонио Милошоски, кој кажа дека Мукоски е во колиција со Зоран Заев. Мукоски го нападна раководството на Вмро-Дпмне дека работи без идеја и повика да се организира Конгрес за членовите и делегатите за да изберат нов претседател на партијата. „Ваквите настани како вчера покажуваат дека раководството […]

Откриено како изгледа болничкиот апартман и што прави Трамп додека е таму (Фото)

Белата Куќа објави фотографии од претседателот Доналд Трамп кој е сместен во болницата Волтер Рид во која се лекува од вирусот. Трамп од петокот е во здравствениот центар Волтер Рид откако имаше позитивен тест на вирусот и неговата здравствена состојба се влоши. Докторот кој го лекува Трамп, Шон Конли кажа претходно дека здравствената состојба на […]

Цеца ја доби Карлеуша на суд (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ ја доби пејачка на суд со која војуваше со години. Вишиот суд во Белград во средата, 30 септември 2020 година,  ја ослободи фолк sвездата од обвинението што нејзината колешка го поднесе минатата година по жестокиот судир во судницата на едно од рочиштата, бидејќи имаше неколку. За време на парницата, додека траело сослушувањето, […]

Падна помирување: Аца Лукас со бившата сопруга отиде во Рим (ФОТО)

Аца Лукас имаше настап на ромска венчавка во Рим, а во исто време во вечниот град беше и неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ и нивната деветгодишна ќерка Викторија. Двајцата се сликаа во Рим и ги објавија фотографиите на Инстаграм. Фолкерот беше специјален гостин на гламурозната ромска венчавка во Италија во понеделникот, а домаќините, наводно, му рекле дека може да носи […]

Навални го нападна рускиот претседател: „Путин ме отру, немам друга верзија“

За време на авионски  лет во Русија на 20 август на рускиот опозиционер ненадејно му се слоши, кога авионот итно слетал во сибирскиот град Омск за да биде тој пренесен во болница.Веднаш штом му се слоши, неговата портпаролка Кира Јармиш објави дека можеби бил отруен. Руските лекари изјавија дека не откриле трага од отров, тврдејќи […]

Путин во трка за престижната Нобелова награда за мир!

Рускиот писател Сергеј Комков соопшти дека го предложил рускиот претседател Владимир Путин за Нобелова награда за мир во 2021 година. „Процесот на поднесување на моја пријава за Нобеловиот комитет веќе почна. И никој не може да го запре“, напиша Комков на својата страница на Фејсбук. ВАЖНЕЙШАЯ ПУБЛИКАЦИЯ О НОМИНИРОВАНИИ ПРЕЗИДЕНТА РОССИИ ВЛАДИМИРА ПУТИНА НА НОБЕЛЕВСКУЮ […]

Трамп го прашаа дали мирно ќе ја предаде власта ако загуби: Па, ќе видиме… (Видео)

Американскиот претседател Доналд Трамп одби на конференцијата за медиумите во Белата куќа да се согласи дека на мирен начин ќе ја предаде власта ако загуби на претседателските избори во ноември. „Па, ќе мора да видиме“, кажа Трамп. Исто така, кажа дека за резултатите од изборите ќе решава Врховниот суд и повторно покажа сомнеж во регуларноста […]

Каракачанов: Ќе кажеме „Нe“ за конференција на ЕУ и Северна Македонија!

Медиумите пишуваат дека бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов кажал дека Бугарија е против организирање на конференција на ЕУ со Македонија поради непочитување на Договорот за добрососедство. „Бугарија ќе се спротистави на таквата идеја. Пред неколку дена Драги Ѓоргиев се однесуваше грубо. Тие луѓе немаат намера да бидат искрени кон Бугарија. Тие мислат […]