Барселона договара голема размена со Манчестер сити?

По Серхио Агуеро и Ерик Гарсија, Барселона летово ќе се обиде да ангажира уште еден фудбалер на Манчестер сити. Каталонски „Спорт“ објави дека шпанскиот гигант преговара со премиерлигашот за Ејмерик Лапорт. Барселона на стоперските позиции ги има Жерар Пике, Клемен Ленгле, Самуел Умтити, Араухо, Мингуеза и Гарсија, но тренерот Роналд Куман сака уште еден дефанзивец. […]

Манчесер јунајтед носи еден од најдобрите стопери во Серија А

Манчестер јунајтед, кој е вицешампион на Англија, е во преговори со стоперот на Аталанта, Кристијан Ромеро. Аталанта ја искористи опцијата да го откупи Ромеро од Јувентус за 16 милиони евра и сега би можела веднаш да го продаде. Николо Шкира објави дека Јунајтед е во преговори со 23-годишниот стопер, кој ги прифатил условите и петгодишен […]

Од Париз нова порака за Меси, загрижени се навивачите на Барселона

Иако се шпекулира дека Барселона ќе ја продолжи соработката со Лионел Меси, сепак Аргентинецот уште е желба на ПСЖ. Богатите газди на тимот од Париз не ја губат надежта дека би можеле да го купат Меси и да направат трансфер за кој ќе зборува цела планета. Претседателот на парижаните, Насер Ал-Келаифи тврди дека првиот човек […]

Барселона разговара со менаџери на двајца врвни фудбалери

Барселона ќе направи големи промени во тимто за следната сезона, а каталонскиот гигант планира да се раздели со дел од досегашните членови на екипата, по што на нивно место ќе бидат ангажирани други ѕвезди. Засега во тимот од Каталонија пристигнаа Ерик Гарсија и Серхио Агуеро од Манчестер сити, како и Емерсон Ројал од Бетис, додека […]

Вајналдум ги предаде Каталонците, но Барселона има ас во ракавот!

Жоржињо Вајналдум беше на чекор до потпис за Барслеона, но се предомисли во последен момент и ќе потпише за ПСЖ. Барселона се договори со Вајналдум, кој реши да го напушти Ливерпул како слободен играч затоа што на крајот на месецот му завршува договорот. Каталонците беа подготвени да испратат и медицински тим во кампот на Холандија, […]

Лапорта го губи трпението: На ѕвезда ѝ порача да потпише договор или да фаќа магла!

Претседателот Жоан Лапорта очигледно нема трпение со Осман Дембеле, зашто Барселона сака да му го продолжи договорот до 2024 година, но тој засега не одговара. Неговата соработка важи до јуни 2022 година, но францускиот репрезентативец намерно одложува нова средба со раководството. Во исто време се појавија сомнежи дека Дембеле и неговиот агент намерно одбиваат да […]

Само што не се расплака: Жоржињо доби одлично изненадување во италијански ресторан!

Фудбалерите на Челси сезонава ги изненадија сите со освојувањето на Лигата на шампиони. Тие пред една недела победија со 1-0 против Манчестер сити и се искачија на европскиот трон. „Сините“ не беа најдобри сезонава во Премиерлигата, но откако Томас Тухел дојде на кормилото многу работи се променија за само неколку месеци. Челси беше одличен во […]

Конечно: Солскјер го истера својот план, доаѓа скап Англичанец, а се чекаат уште две засилувања!

Манчестер јунајтед е на праг до најголемото засилување, па така според англиските медиуми, Џејдон Санчо има договор со Борусија Дортмунд да го продаде на премиерлигашот за 90 милиони евра. Тоа му беше ветено минатата сезона, но тогаш цената беше 130 милиони евра плус бонуси. Сепак, ситуацијата се промени поради вирусот, па Јунајтед би го добил […]

Вајналдум како Де Јонг – Соништа или пари?

Вајналдум постигна договор со Барселона, договор и план за промоција беа подготвени, но потоа влета ПСЖ. „ЕСПН“ подоцна објави дека ПСЖ веќе му понудил подобра понуда од Барселона и дека Холанѓанецот е блиску до преселба во Париз. Ова е вистински момент да се спомене случајот со Френки де Јонг од јануари 2019 година, кога имаше […]

Исповед на Чави: Двапати кажа „Не“, а кога ќе биде време за „Да“?

Легендарниот играч на Барселона и сегашен тренер на Ал-Сад, Чави Ернандез откри дека двапати одбил да го преземе каталонскиот клуб. Во текот на претходната година ипол името на Чави се споменуваше неколку пати во медиумите како можен тренер на Барселона. Чави конечно го прекина молкот и раскажа зошто досега не седнал на кормилото на Барселона, […]