Го допре дното: Барселона играше во Севиља, а на официјалниот канал имаше – дебата за сос за пица!

Ситуацијата во Барселона не е најдобра откако почна пандемијата на вирусот, па клубот се наоѓа во сериозни финансиски проблеми. Во Барселона нетрпеливо го чекаат изборот на нов претседател, кој треба да се одржи на 7 март, а очигледно во клубот не знаат што прават откако си замина Бартомеу. Барселона гостуваше кај Севиља во мечот од […]

Челси потешко од очекуваното се пласира во четврт-финалето на ФА купот

Челси се пласираше во четвртфиналето на ФА купот. Сините потешко од очекувањата го совладаа нисколигашот Барнсли со 0:1. Моментот на одлука се случи во 64. минута, кога Абрахам со асистенција на Џејмс го совлада голманот на домашниот Колинс. Челси сега има убава можност да оди во полуфиналето на ФА купот, бидејќи во четвртфиналето ќе се […]

Барселона постави доказ дека е оштетена за пенал во Севиља! (видео)

Екипата на Барселона беше поразена со 0-2 на гостувањето кај Севиља во првиот меч од полуфиналето на шпанскиот Куп. Каталонскиот гигант дојде на раб до испаѓање од натпреварувањето и ќе им треба голем пресврт во реваншот за да се вклучат во борбата за трофеј. Многу приговори имаше Барселона на судењето на главниот арбитар, а притоа […]

Што се случува со Бејл? Ниту Мурињо не го знае одговорот на тоа прашање

Синоќа можевме да уживаме во спектаклот што ни го подготвија играчите на Евертон и Тотенхем во ФА купот, во кој „карамелите“ славеа со 5:4 по продолжението. Вистинската резултатска клацкалка се виде во текот на целиот натпревар, што конечно го реши во дополнителните минути бразилецот Бернард и со тоа го испрати Евертон во четвртфиналето. Двајцата тренери […]

Однесувањето на Меси на теренот повторно е во центарот на вниманието

Барселона синоќа беше поразена од Севилја со 2:0 во полуфиналниот натпревар од Купот на кралот. Каталонците не ги искористија своите шанси на овој натпревар, па ќе имаат многу тешка задача да ја надополнат оваа предност на реваншот. Сепак, по овој натпревар повторно се зборува за однесувањето на Лионел Меси на теренот. Sвездата на Барса во […]

Изјавата на Мурињо од 2004 за 5-4 покажува колку бил жесток

Тотенхем беше поразен од Евертон на „Гудисон Парк“ со 5:4 во еден навистина неверојатен натпревар. Одбрани на овој натпревар скоро и да не постоеја. Се играше отворено, а на крајот Евертон погоди во продолжение, што на крајот го однесе во следната рунда од ФА купот. Жозе Мурињо беше познат во минатото по интересни изјави за […]

Легендарна реакција: Евертон погоди за победа, сите слават, а Анчелоти дува во кафето

Фантастични 120 минути на Гудисон Парк одиграа Евертон и Тотенхем во ФА купот. Домашниот тим ја однесе победата со 5:4. Регуларниот дел од играта заврши со 4:4, а победникот беше решен во 97-та минута кога Бернард погоди за триумф на Карамелите. Реакцијата на Карло Анчелоти на тој погодок ќе добие легендарен статус во наредниот период. […]

Куман: Можевме да постигнеме неколку голови, а имаше и пенал кој не беше досуден за нас

Фудбалерите на Барселона синоќа загубија од Севилја со 2:0 во првиот натпревар од полуфиналето на Купот на кралот. Каталонскиот клуб синоќа се изнапромаши, а играчите на Севилја го казнија и стекнаа голема предност пред реваншот на „Камп Ноу“. По натпреварот, тренерот на гостинскиот тим, Роналд Куман, објави дека неговиот тим заслужи да постигне барем еден […]

Меси промашуваше, а Севилја го казни и на крајот славеше

Фудбалерите на Севилја синоќа ја победија Барселона со 2-0 на домашен терен во првиот натпревар од полуфиналето на Купот на кралот. Екипата на Барселона ја имаше првата можност на натпреварот. Гризман го најде Меси, кој излезе сам пред голманот на Севилја, но тој успеа да го одбрани ударот на Аргентинецот. Казната за ова промашување пристигна […]

Барселона го плати 145 милиони евра, а нема да може да игра до крајот на сезоната поради бизарна причина!

Филипе Кутињо сезонава нема да игра повеќе за Барселона, зашто во моментов се наоѓа во процес на рехабилитација поради повредата која ја заработи. Причината поради која Роналд Куман нема да го користи Кутињо во екипата е тоа што Барселона има финансиски обврски кон Ливерпул. Каталонците имаат голем број долгови, а еден од нив е кон […]