Е ова е „талент“: Излезе на возачки испит по рекорден – 157. пат!

Во Велика Британија неодамна беше пријавен нов рекорд по број на случаи кога некој паднал на испит за возачка дозвола, поточно колку пати паднало едно лице на теоретски испит. Човекот, чие име не се открива во јавност, успеал да го положи теоретскиот тест откако претходно паднал 157 пати и во тој процес потрошил околу 3.000 […]

Да не ви се верува: На автопат леташе со Голф 2 – стигна до 322 км/ч! (Видео)

По лудницата која се случуваше на нашите автопати и улици низ Скопје и останатите градови, каде што беа прекршени безброј правила и беа изречени голем број казни, сега доаѓа едно друго интересно видео. Тие што ќе слушнат за автомобилот Голф 2, сигурно знаат дека е веќе старо возило и мал број граѓани го користат, но […]

Џабе се силеше: П0лиција му отиде дома на тиктокерот кој возеше и не плаќаше патарина!

Вчера во 21 часот му била изречена казна според Законот за безбедност во сообраќајот на 20-годишниот Ш.С. кој со неговото Ауди употреби „флешери“ за да мине патарина без да плати и притоа се пофали на социјалните мрежи. Момчето го признало прекршокот во разговор со служебните лица, по што му била изречена казна чија сума не […]

Ако имате камера на автомобилот, тргнете ја зашто ќе добиете казна од – 400 евра!

„Слободен печат“ објави дека полицијата ги предупреди граѓаните да не поставуваат камери на нивните автомобили затоа што само лице од МВР смее да поседува такво нешто и да снима на јавни места. Ако ниту нивното предупредување не ве предомисли да не ставате камера, тогаш ќе си платите казна од 400 евра, а исто така ќе […]

Дали е нормален? Татко си ја продал 15-годишната ќерка за 20.000 евра!

Многу ненормални настани ни доаѓаат од Балканот, а последниот од Подгорица ги надминува сите граници. Еден 44-годишен жител направил кривично дело, односно трговија со луѓе, откако ја продал неговата 15-годишна ќерка за неверојатни 20.000 евра. Црногорската полиција објави дека девојчето било продадено за 20.000 евра за да склучи недозволен брак. Минатата година, во септември, таткото […]

И после сакаат Европа… Застанал и краде бекатон плочки пред зграда! (Видео)

Сите зборуваат за Европа, за тоа како ќе ни биде подобар животот во Унијата итн, но никој не тргнува од себе да се промени и да придонесе за подобро општество и заедница во Македонија. Во прилог на муабетот оди и едно видео кое беше објавено на социјалните мрежи, а еден повозрасен господин застанал со неговиот […]

Ќе ви дојде ли памет? Со Порше „лета“ со 290 км/ч во Македонија! (Видео)

Таман сите помислија дека прекинаа глупостите на Тик Ток, но веднаш се појави ново видео кое дополнително ги изнервира граѓаните и сега се очекува реакција од п0лицијата. На Твитер беше објавена снимката од Тик Ток и уште еднаш покажаа дека тиктокерите ги надминуваат границите и постојано ги прекршуваат законите. Веќе неколку пати влегуваа со автомобили […]

Пендаровски откри: Станав популарен кај девојките наеднаш, откако… (Видео)

Македонскиот претседател Стево Пендаровски пред неколку години откри во емисијата „Еден на еден“ интересни детали за неговиот живот, а сега тоа видео повторно е хит меѓу граѓаните. Во текот на кампањата за претседателските избори, Пендаровски гостуваше во емисијата и зборуваше за тоа како станал популарен кај девојките. „Во 1996 година за првпат се појавив на […]

Секоја чест: Малечката Дина донираше коса за децата болни од рак! (Фото)

Малото девојче Дина, кое има само пет години, ја скрати својата прекрасна долга коса за да ја донира за изработување на перики за децата болни од рака и така ги стопли срцата на многумина во Македонија. „Целта е достигната Нашата коса е спремна за донација и испраќање на холандската организација, која изработува перики за деца […]

Херој! Човек спасува две кучиња заглавени во смрзнатата вода кај Градски парк (видео)

Видеото објавено на социјалните мрежи ќе стопли многу срца затоа што еден херој реши да ги спаси кучињата кои беа заглавени во замрзнатата вода кај Градскиот парк. „Пред малку бев сведок на една прекрасна хумана случка која што се случи во Градски парк во Скопје. Имено, како што можете да видите на видеото, млад дечко […]