Арнолд Шварценегер во болница – итно мораше да се оперира, испрати и порака! (Фото)

Популарниот актер Арнолд Шварценегер итно беше опериран, по што се јави на социјалните мрежи и кажа дека се чувствува добро. View this post on Instagram Thanks to the team at the Cleveland Clinic, I have a new aortic valve to go along with my new pulmonary valve from my last surgery. I feel fantastic and […]

Од борба за живот до целосна трансформација: Две години од с00браќајаката на Дарко Лазиќ!

Популарниот пејач Дарко Лазиќ на 23 октомври 2018 година доживеа тешка сообраќајка, а две години подоцна целосно го промени својот имиџ и живот. View this post on Instagram 😎💤💤✈ A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on Mar 3, 2018 at 7:56pm PST Лазиќ со автомобил излета од патот и се преврте на кров, а […]

Крадци влегле во домот на убавица, а таа да не излегла од купатило немала да го спаси семејството! (Видео)

Ситуацијата била многу напната, а таа била подготвена како никогаш досега да си го жртвува животот за најблиските. Енсил Пашеко, позната инфлуенсерка, успеа да го одбрани сопругот и синот од крадци, кои влегле да ги ограбат. Енсли била во купатило кога слушнала како некои мажи викаат во собата. Најпрво не знаела што се случува, зашто […]

Меланија се појави на дебатата, а Трамп направи нешто чудно со раката: Што значеше ова? (Видео)

Актуелната прва дама на САД, Меланија Трамп ги откажа сите активности поради вирусот, но се појави на претседателската дебата. Вчера беше одржана последната дебата меѓу Доналд Трамп и Џо Бајден пред американските претседателски избори закажани за 3 ноември, а двајцата кандидати ги испратија своите сопруги од бината. Compare how Melania greeted @realDonaldTrump at the end […]

Баба му го дотера паметот: Зема со стап да го удира и го избрка од својата продавница (Видео)

Осумдесетгодишната Џун Тарнер од Велика Британија доби награда за храброст откако со својот стап успеа да избрка крадец од својата продавница. Мажот избега со украдени 50 евра и кутија цигари, по што бил пронајде од полицијата и веднаш бил уапсен. Оваа награда се доделува секоја година на луѓето кои покажуваат храброст во некоја ситуација. Овој […]

Кристијан Голубовиќ пак прави „филмови“: Примив 100 ножеви за четири ипол години, со мене беа Македонци…

Кристина Голубовиќ продолжи да раскажува приказни во Задруга. Жестокото момче од реалното шоу се пофали дека бил во земунски клан, дека водел љубов со 19 жени во исто време, а вчера раскажа и многу други неверојатни детали. View this post on Instagram A post shared by Kristijan Golubovic (@kristijan.krile_official) on Oct 9, 2020 at 10:51am […]

Жешката Кристина покажа како изгледала во средно, фановите прашуваат: Каде ти се мандарините? (Фото)

Кристина Пенава, позната како Кристина Мандарина се прослави токму продавајќи мандарини, а благодарение на тоа за неа пишуваа голем број медиуми. Кристина во моментов е учесничка во едно реално шоу, а на социјалните мрежи покажа како изгледала додека учела во средно училиште. 22-годишната Кристина на Инстаграм објави фотографии кои биле направени пред шест години, а […]

Порака за Кристијан Голубовиќ: Милјана е болна со паметот, а Томовиќ е момче со три месеци теретана!

По жестоката пресметка на Кристијан Голубовиќ со Марија и Милјана Кулиќ, потреба да се јави почуствува пријателот на Голубовиќ, Градимир Митиќ. „Кристијан е мој добар пријател. Се знаеме долго. Сопругите ни се познаваат, децата си играат заедно и имаме заеднички мисии и размислувања“, кажа Митиќ. „Не можам да ги разберам некои учесници во Задруга, како […]

Украла камен од древен град, а 15 години подоцна ѝ се случило нешто чудно!

Туристка која пред 15 години украла делови од археолошки остатоци од древниот град Помпеја, го вратила артефактот и кажала дека тие се проколнати. Древното наоѓалиште е едно од најпознатите италијански туристички локации, а со години туристичките организации се соочуваат со кражби. Никол го посетила паркот во 2005 година и тогаш украла делови од керамика, а […]

„Минаа 13 долги години без Тоше, ќе ни недостига секоја година сè повеќе“

Јелена ТОмашевиќ се присети на легендарниот пејач Тоше Проески, кој го загуби животот на 16 октомври 2007 година. Тоше на денешен ден, 16 октомври 2007 година го загуби животот во сообраќајка која се случи во Хрватска. Познатиот македонски пејач беше одличен и еден од најдобрите на просторите на Југославија, а тие кои го познаваа лично […]