Цеца никогаш не зборувала толку емотивно како за Тоше Проески – ќе заплачете! (Видео)

Тоше Проески почина пред 13 години, на 16 октомври 2007 година, но речиси деценија ипол подоцна сите тагуваат по него.

Нема доволно убави зборови со кои ќе се опише македонскиот ангел и славеј, како што го нарекуваа многумина. Тој го загуби млад неговиот живот во сообраќајка во Хрватска, но неговите песни и понатаму живеат.

За непрежалениот пејач ептен емотивно зборуваше и Цеца Ражњатовиќ во 2015 година, во емисијата „Ексклузив“.

„Тоше беше одлично момче, посебен човек и ќе остане тага за него. Сите ние останавме без ангелскиот глас, за еден прекрасен човек, еден голем хуманитарец. Тој е човек кој не беше ограничен со жанр, човек кој студираше опера, свиреше многу инструменти, човек кој беше вонсериски талент…“, кажа Цеца.

Post Author: D C