Фати ме ако можеш: Меси никој не можеше да го запре проив Севиља (Видео)

Барселона вчера славеше со 2-0 против Севиља, а Лионел Меси повторно покажа дека е во одлична форма во моментов и имаше асистенција и гол.

Аргентинската ѕвезда одигра одличен меч, па фудбалерите на Севиља имаа проблем да го запрат, а тоа не му успеа ниту на Жоан Жордан.

Жордан се обиде во еден момент да го запре Меси, и тоа со сите сили, но неговите напори беа неуспешни на крајот.

Post Author: D C