Маца Дискреција се занимава со „најстариот занает“, но си фати и момче со кое планира брак! (Фото)

Старлетата и поранешна учесничка во реалити шоу, Сенада Нуркиќ позната како Маца Дискреција, откри на Инстаграм убави вести.

Старлетата прослави шест месеци врска со момче кое е инжинер, а таа ја објави сликата на социјалните мрежи.

„Среќн шест месеци врска и љубов. Наскоро во брак! ЉУбов со инжинер“, напиша Маца на социјалните мрежи.

Долго време се шпекулира дека Маца се занимава со „најстариот занает“ додека повеќе пати јавно кажа дека ја плаќаат за да се гледа со мажи.

Post Author: D C