Му требаа три години за да разбере: Ќе бидам искрен и ќе признаам!

Осман Дембеле во 2017 година пристигна во Барселона како големо засилување од Борусија Дортмунд, и тоа за сума од 140 милиони евра.

Меѓутоа, многумина сметаат дека Дембеле дури сезонава почнал да игра како што треба затоа што претходно имаше проблеми со дисциплината и повредите.

На крајот на минатата сезона разбра дека мора нешто да менува, па се посвети максимално на теренот и ја оправда дадената доверба.

„Кога дојдов во Барселона, имав голема желба да тренирам, да помагам на теренот. Ќе бидам искрен и ќе признаам. Тогаш имав многу повреди, но сега ситуацијата драстично се повреди. Работите одат на подобро“, вели Дембеле.

Post Author: D C