Мурињо во Тотенхем ја носи ѕвездата на Интер?

Доколку може да се верува на англиските, но и италијанските медиуми, Тотенхем и Интер се во напредна фаза во преговори за дефанзивецот Милан Шкриниар.

Наводно Жозе Мурињо е подготвен да плати за услугите на Словакот 50 милиони евра.

Сепак, италијанските медиуми се прашуваат дали оваа понуда ќе ги задоволи челниците на Интер, бидејќи Шкриниар е еден од најдобрите дефанзивци во Италија, па и Европа во последните две сезони.

Стивен Хичен денеска би требало да престојува во Милано за да се обиде да го заврши трансферот. Интер бара 60 милиони евра за својот играч.

Post Author: aleksandar