Најголемата љубов на Тоше преживеа пекол, еве како денес изгледа Андријана (Фото)

Пред точно 13 години светот го напушти македонскиот пејач Тоше Проески. Тој настрада во сообраќајка во близина на Нова Градишка околу 6.20 часот наутро на 27-годишна возраст.

Пејачот патуваше кон Загреб и седеше на совозачкото место во автомобилот со кој управуваше неговиот пријател Георгиј Георгиевски, а возилото удри во камион и тоа од страната каде што седел славниот пејач. Тоше почина на лице место, а тагата по него ниту денес на престанува.

Блиските пријатели на Тоше откриваат дека тој имал само една голема љубов, а тоа е Андријана Будимир.

Врската ја почнаа во 2001 година, но таа беше прекината по три години. Сепак, во 2007 година повторно почнаа да живеат заедно, а токму таа година, на 16 октомври Тоше го загуби животот.

Повеќе за животот на Андријана може да прочитате ТУКА.

Post Author: D C