Пендаровски откри: Станав популарен кај девојките наеднаш, откако… (Видео)

Македонскиот претседател Стево Пендаровски пред неколку години откри во емисијата „Еден на еден“ интересни детали за неговиот живот, а сега тоа видео повторно е хит меѓу граѓаните.

Во текот на кампањата за претседателските избори, Пендаровски гостуваше во емисијата и зборуваше за тоа како станал популарен кај девојките.

„Во 1996 година за првпат се појавив на државна телевизија, тогаш немаше многу приватни. Тоа беа почетоците кога влегов во политичкиот живот. Нагло станав популарен кај девојките, преку ноќ станав убав“, се пошегува Пендаровски.

Целото видео од интервјуто во емисијата „Еден на еден“ може да го погледнете во продолжение.

Post Author: D C