Сопругата на Жорди Алба ќе ве магепса – освојува со поглед, а има и што да покаже (фото)

Барселона сезонава игра многу лошо во шпанската Ла Лига и најверојатно ќе го освои третото место, откако претходно ја загуби борбата за титулата во шампионатот.

Каталонскиот гигант мора да се задоволи само со трофејот во шпанскиот Куп, додека претходно испадна и од Лигата на шампиони (ЛШ) во осминафиналето.

Меѓутоа, откако дојде речиси крајот на сезоната полека медиумите пишуваат за други актуелности, а сега главна тема е Ромареј Вентура, сопругата на Жорди Алба.

 Вентура е згодна русокоса дама, која ќе ве маѓепса со нејзиниот поглед, а има и атрибути, кои не се срами да ги покаже во јавност и затоа има пола милион фанови на Инстаграм.

Post Author: D C