Бејл го заврши своето, пристигнува откритието на Раниери?

Вториот мандат на Герет Бејл нема да остане во убаво сеќавање на навивачите на Тотенхем. Велшанецот дојде на едногодишна позајмица од Реал Мадрид, но некогашната надеж на „петлите“ честопати не успеваше да се избори за место на клупата под водство на Мурињо. Напаѓачот ќе се врати во Мадрид на крајот од сезоната, а англиските медиуми […]