Бејл го заврши своето, пристигнува откритието на Раниери?

Вториот мандат на Герет Бејл нема да остане во убаво сеќавање на навивачите на Тотенхем. Велшанецот дојде на едногодишна позајмица од Реал Мадрид, но некогашната надеж на „петлите“ честопати не успеваше да се избори за место на клупата под водство на Мурињо. Напаѓачот ќе се врати во Мадрид на крајот од сезоната, а англиските медиуми […]

Пристигнува покана од татковината, Мурињо останува без капитенот?

Жозе Мурињо би можел да остане без капитенот на крајот на сезоната. Француските медиуми пишуваат за интензивниот интерес на Пари Сен Жермен за „единицата“ на Спарс, Хуго Лорис. Секако, врската е Маурисио Покетино, кој има одлични односи со 34-годишниот чувар на мрежата, чијшто сегашен договор истекува летото 2022 година. Самиот Лорис размислува за напуштање на […]

Мурињо го врати Бејл од загревање на клупата, а реакцијата на Велшанецот кажуваше се

Тотенхем беше поразен на домашен терен од Челзи (0:1) во натпреварот од 22-то коло на Премиер лигата. Ова е трет последователен пораз за Тотенхем во домашното првенство, и втор на нивни терен. Но, по натпреварот, во центарот на вниманието беше Герет Бејл, кого Жозе Мурињо не му даде шанса. Мурињо ги внесе Лукас Моура и […]

Многу работи се променија, но не и Жозе Мурињо

Жозе Мурињо ги обвинува судиите за поразот на неговиот Тотенхем од Челси. Тотенхем синоќа беше поразен од градскиот ривал со 1:0 на домашен терен, а единствениот гол го постигна Жоргињо од белата точка откако Даер направи пенал. Ако го прашате португалскиот стратег Жозе Мурињо, тој пенал е „непостоечки“. “Вистина е дека не игравме добро, но […]

Аутсајдерот му одзеде значајни бодови на Тотенхем: Нов шок за Жозе Мурињо !

Тотенхем ремизираше против Фулам (1:1) во одложениот натпревар од 16-то коло на Премиер лигата. Во многу отворен и добар натпревар, Фулам покажа дека ќе се бори со сите сили за опстанок до крајот на сезоната, а синоќа им одзеде важни бодови на Спарс. Домашниот тим прв поведе. Хари Кејн ја заврши совршената акција во 25-та […]

Тотенхем остана без победа против Вулверхемптон во самиот финиш

Фудбалерите на Тотенхем вечерва ремизираа на гостувањето кај Вулверхемптон (1:1) во рамките на 15. коло од Премиер лигата. Тотенхем го отвори натпреварот на фантастичен начин и стигна до предност во првата минута од натпреварот кога Ндомбеле погоди за 1:0. Гостите имаа нова шанса десет минути подоцна преку Регилон, но неговиот удар со глава беше безопасен […]