Погледнете го домот на Богдана: Се во злато и мермер! Сопругата на Веjко живееше во луксуз и пред бракот! (ФОТО)

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана, живееше во луксузен дом во Тител пред нејзиниот брак. Богадана живееше таму со нејзините родители, мајката Даниела, таткото Богдан и сестрите Наташа и Бојана. Иако фотографиите од нејзината семејна куќа покажуваат дека Богдана уживала во луксуз и дека никогаш не и недостасувало ништо, таа не била разгалена и работела напорно […]

Карлеуша не се појави на судењето, а Цеца имаше „кисела“ реакција (Видео)

Денешното судење на Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша беше одложено затоа што Јелена не се појави на суд. Денеска во првиот основен суд во Белград беше закажано судење, но на него се појави само Цеца. А, неколку минути потоа го напушти судот. На констатацијата дека Карлеуша не се појавила на суд, Цеца само се намсеа, […]

Цеца не си ја познава верата: Откриено како атрактивната пејачка се посрамоти при посетата на Ерусалим!

Цеца Ражњатовиќ разочара многу верници и фанови, откако се претстави како голем верник пред своите фанови. Таа кажа дека ги почитува сите православни празници и слави дури два празника, но сепак покажа дека не знае ниту основни работи. „Многу сум читала за Ерусалим, за кој слободно можам да кажам дека е важен дел од историјата […]

Во бело од глава до пети: Цеца со неверојатен изглед блесна, цела Јахорина гледаше во неа (ФОТО)

Турбофолк пејачката Цеца Ражњатовиќ синоќа одржа спектакуларен концерт на Јахорина пред неколку илјади луѓе, а доби и премногу комплименти за нејзиниот изглед. А, како да не добие кога изгледаше прекрасно и овојпат пред својата публика, која беше во голем број. Цеца заблеска во бела комбинација – пантолони и кошула, а на глава имаше и капа […]