Фулам го „замрзна“ Гудисон

Фулам приреди изненадување во 24-то коло од Премиершип. Гостите од Лондон славеа на „Гудисон“ против Евертон со резултат 0:2. Првото полувреме заврши без погодок, а потоа и одлична игра на гостите. Маја во 48. минута на асистенција на Аин ги донесе гостите во водство од 0:1. Маја повторно беше херој во 65-та минута, кога погоди […]

Аутсајдерот му одзеде значајни бодови на Тотенхем: Нов шок за Жозе Мурињо !

Тотенхем ремизираше против Фулам (1:1) во одложениот натпревар од 16-то коло на Премиер лигата. Во многу отворен и добар натпревар, Фулам покажа дека ќе се бори со сите сили за опстанок до крајот на сезоната, а синоќа им одзеде важни бодови на Спарс. Домашниот тим прв поведе. Хари Кејн ја заврши совршената акција во 25-та […]

Барселона „збесна“ по талентиран Англичанец – ќе води војна со четири англиски гиганти!?

Фулам има вистинско богатство во своите редови, кое се нарекува Рајан Сесењон, кој има голем талент. Сесењон игра фантастично во дресот на Фулам, но тешко може да се очекува дека ќе остане на „Кревин Котиџ“. За младиот Англичанец, кој вреди околу 35 милиони евра се заинтересирани многу европски гигнати. Најголем интерес за потписот и неговите […]

Англичаните добро размислиле, „Вембли“ нема да се продава!?

Актуелниот сопственик на Фулам, Шехид Кан, сакаше да го купи „Вембли“, па испрати и понуда за стадионот. Понудата беше разгледана од Фудбалскиот соју на Англија и веднаш беше донесена одлука дека нема да биде продаден. „Претходно годинава, ФА доби официјална понуда од Кан за купување на Вембли. Таа беше многу добра, а и ние размисливме“, […]