Однесувањето на Меси на теренот повторно е во центарот на вниманието

Барселона синоќа беше поразена од Севилја со 2:0 во полуфиналниот натпревар од Купот на кралот. Каталонците не ги искористија своите шанси на овој натпревар, па ќе имаат многу тешка задача да ја надополнат оваа предност на реваншот. Сепак, по овој натпревар повторно се зборува за однесувањето на Лионел Меси на теренот. Sвездата на Барса во […]

Фантастичен натпревар во Севилја: Барселона го победи Бетис

Синоќа фудбалерите на Барселона го победија тимот на Бетис на гости во одличен натпревар со 3:2 во 22-то коло од шпанската Ла Лига. Првата голема шанса ја видовме на синоќешниот натпревар во 29-та минута кога Барселона можеше да поведе. Алба имаше одличен центаршут од левата страна, а во петерецот на Бетис се најде Ленглет кој […]

Покетино зборуваше за Меси и го откри потписот што требаше да се случи

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино повторно проговори за Лионел Меси. Аргентинецот често се поврзува со трансфер кон ПСЖ, а по доаѓањето на неговиот сонародник Покетино, тие шпекулации се засилија. Тренерот на францускиот тим зборуваше за Меси, и за изјавата на Нејмар дека би сакал следната сезона повторно да игра со Лео. “Ги слушнав изјавите на […]

Неспортски потег на Меси! (ВИДЕО)

Барселона синоќа по продолженијата беше поразена од Атлетик Билбао со 3:2 во Севилја. Од Барселона се очекуваше повеќе, но ја пропушти можноста да го освои првиот трофеј. Лионел Меси не е научен да губи и направи неспортски потег во 120. минута од натпреварот и заработи црвен картон за кој ќе добие жестока казна. За Меси […]

Најважниот потпис – 10.257 причини за навивачите да веруваат во нов тандем со Меси!

Кандидатите за претседател во Барселона денес треба да достават број на потписи за да можат официјално да излезат на гласање, а Жоан Лапорта ги сруши сите можни рекорди. И што е најважно, реално е повторно да се види тандемот Лапорта во фотелјата, Меси на теренот! И денес Лапорта е главниот кандидат да стане нов претседател […]

Фантастични бројки на фантастичен играч: Меси пишува историја, но не изгледа среќен или задоволен во Барселона

Барселона некако го „преживеа“ Хуеска, ја победи со 1:0 и се искачи на шестото место на табелата. После ремито со Еибар, Роналд Куман призна дека овој тим ќе се бори силно за титулата, но победата е постигната. Секако, многу поинтересна приказна се бројките на Лионел Меси, кој се чини дека соборува рекорди секоја недела и […]

Реакцијата на Меси објаснува апсолутно сè во Барселона

Лионел Меси не настапи на натпреварот против Еибар. Првата sвезда на тимот доби малку повеќе одмор во споредба со остатокот од тимот, па тој само се врати од Аргентина вчера во Шпанија. Меси секако беше на трибините. Тој го гледаше натпреварот против Еибар и беше прилично нервозен. Реакцијата на крајот од натпреварот беше очекувана. Меси […]

Меси се врати во Барселона, но нема да игра против Еибар

Фудбалерите на Барселона вечерва на домашен терен го играат натпреварот од 16. коло на шпанската Ла Лига против Еибар. По неколкудневна пауза, натпреварите во Ла Лига продолжуваат, а каталонскиот клуб сака да ја заврши 2020 година со победа, што беше крајно турбулентно за нив. Роналд Куман реши да не смета на Лионел Меси вечерва, кој […]

Конечно полетна Барселона!

Екипата на Барселона полека се искачува на табелата во Примера бидејќи вчера успеа да го победи Валјадолид без некои поголеми проблеми. Со резултат 0:3 (0:2), ќе се рече дека немаше многу моменти кога се сомневавме дека Барса може да ја пропушти победата. Веќе во 21-та минута, гол во мрежата на домаќините, топката кружеше околу голот […]

Изненадувачка сцена по натпреварот: Меси заминува на една страна, другите играчи на друга страна

Барселона синоќа го победи Валјадолид на гости со 3:0. До триумфот гостите ги водеше Лионел Меси со гол и асистенција, за на крај Барселона да изгледаше многу добро на теренот. Сепак, по натпреварот се случи интересна сцена. Капитенот на клубот Лионел Меси не отпатувал во Барселона со други соиграчи, но тоа го сторил со приватен […]