Бејл го заврши своето, пристигнува откритието на Раниери?

Вториот мандат на Герет Бејл нема да остане во убаво сеќавање на навивачите на Тотенхем. Велшанецот дојде на едногодишна позајмица од Реал Мадрид, но некогашната надеж на „петлите“ честопати не успеваше да се избори за место на клупата под водство на Мурињо. Напаѓачот ќе се врати во Мадрид на крајот од сезоната, а англиските медиуми […]

Емери има пеколен план: Арсенал „краде“ голема ѕвезда на Реал Мадрид?!

Шпански „Дон Балон“ денеска пренесува неверојатни вести, а наводно Арсенал сака ѕвезда на Реал Мадрид. Наводно, Англичаните се заинтересирани за Винисиус Жуниор, кој летоска се пресели во Мадрид. Поранешниот тренер на „кралевите“, Хулен Лопетеги, не најде место за талентираниот Бразилец. Сепак, новиот тренер Сантијаго Солари би можел да го користи многу повеќе во тимот. Но, […]

Барселона со својот четврти гол го расплака Рамос!? (ФОТО)

Барселона го декласираше Реал Мадрид со 5-1 во првото „Ел Класико“ за сезонава кое се играше на „Камп ноу“. Каталонците уште еднаш му одржаа лекција на својот голем ривал, а „кралевите“ примија дури пет гола. Реал Мадрид одамна не бил во ваква резултатска криза, а Барселона ја продолжи нивната мизерија. За да биде болката уште […]

Цел стадион го навредуваше Рамос, а потоа Пике направи неверојатен потег (ФОТО)

Барселона вчера на „Камп ноу“ го декласираше Реал Мадрид со 5-1 во големото дерби од десеттото коло во Ла Лига. Каталонците им одржаа лекција на своите ривали кои се наоѓаат во голема резултатска криза. Реал Мадрид веќе пет натпревари е без победа, а во четири дуели доживеаа пораз и не им се пишува добро. Навивачите […]

Откриен составот на Барселона со кој ќе настапи во „Ел Класико“ (ФОТО)

Викендов се игра големото шпанско дерби помеѓу Барселона и Реал Мадрид. По повеќе од една деценија во „Ел Класико“ нема да настапат Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Меси се повреди во дуелот против Севилја, по што ќе мора да паузира дури три недели, а на негово место најверојатно ќе игра Осман Дембеле. Каталонците почнаа да […]

Зошто навивачите на Барселона не го сакаат Дембеле?

Осман Дембеле беше резерва против Севилја, но по повредата на Лионел Меси доби шанса да заигра во дуелот. Дембеле сезонава добива шанса од клупата, иако стигна како скапо и големо засилување од Борусија Дортмунд. Французинот имаше добри настапи за каталонскиот клуб, па на 12 настапи постигна пет гола, но девет пати не беше стартер. Сепак, […]

Реал Мадрид го критикува каталонското дерби кое ќе се игра во САД

Реал Мадрид се спротистави на идејата да се игра дербито помеѓу Барселона и Жирона во Мајами, САД. „Реал Мадрид никогаш не беше информиран дека Ла Лига побарала такво нешто. Не е барана ниту наша согласност, зашто тој дуел влијае на натпреварувањето во кое учествуваме“, соопштија „кралевите“. Ла Лига бараше дозвола од Фудбалскиот сојуз на Шпанија […]

Азар заминува од Челси – познат и новиот клуб на Белгиецот!?

Ѕвездата на Челси, Еден Азар, игра фантастично сезонава, па тој е прв стрелец на екипата од Лондон. Благодарение на неговите добри настапи и Челси игра фантастично, па се наоѓа на врвот на Премирлигата. Шпанските медиуми пишуваат дека Азар нема да ја продолжи кариерата во Челси, туку ќе замине во Реал Мадрид. Челси се обидува да […]