Пристигнува покана од татковината, Мурињо останува без капитенот?

Жозе Мурињо би можел да остане без капитенот на крајот на сезоната. Француските медиуми пишуваат за интензивниот интерес на Пари Сен Жермен за „единицата“ на Спарс, Хуго Лорис. Секако, врската е Маурисио Покетино, кој има одлични односи со 34-годишниот чувар на мрежата, чијшто сегашен договор истекува летото 2022 година. Самиот Лорис размислува за напуштање на […]

Мурињо го врати Бејл од загревање на клупата, а реакцијата на Велшанецот кажуваше се

Тотенхем беше поразен на домашен терен од Челзи (0:1) во натпреварот од 22-то коло на Премиер лигата. Ова е трет последователен пораз за Тотенхем во домашното првенство, и втор на нивни терен. Но, по натпреварот, во центарот на вниманието беше Герет Бејл, кого Жозе Мурињо не му даде шанса. Мурињо ги внесе Лукас Моура и […]

Многу работи се променија, но не и Жозе Мурињо

Жозе Мурињо ги обвинува судиите за поразот на неговиот Тотенхем од Челси. Тотенхем синоќа беше поразен од градскиот ривал со 1:0 на домашен терен, а единствениот гол го постигна Жоргињо од белата точка откако Даер направи пенал. Ако го прашате португалскиот стратег Жозе Мурињо, тој пенал е „непостоечки“. “Вистина е дека не игравме добро, но […]

Миленик на Гвардиола се сели во Јунајтед кај Мурињо!?

Пеп Гвардиола има одлични односи со Дани Алвеш, а Бразилецот пред некој ден имаше урнебесна изјава. Десниот бек кажа дека работата со Гвардиола е подобра од секс, но сепак би можел да се пресели во Јунајтед. „Ѓаволите“ бараат десен бек, па Алвеш би можел да биде идеалното решение, иако има 35 години. Бразилецот ги „загреа“ […]

„Мурињо е тежок човек, но фудбалерите се многу чувствителни“

Поранешниот фудбалер на Челси, Михаел Балак, вели дека не е лесно да се работи со тренерот Жозе Мурињо. Португалецот често е подготвен и јавно ги критикува фудбалери, а исто се случуваше и кога беше во Челси. „Нема да кажам дека ги тестира фудбалерите, но ако ги критикувате своите играчи, тогаш тоа го прави со причина. […]

Мурињо си ја призна грешката: Го молам сега да потпише нов договор!

Ентони Марсијал игра во фантастична форма, откако имаше проблеми со тренерот Жозе Мурињо. Манчестер јунајтед не игра најдобро сезонава, иако во последно време почна да се враќа во форма. Инаку, Марсијал во последно време беше најдобар фудбалер на „црвените ѓаволи“, а проблем на Мурињо му е тоа што имаше претходно караници помеѓу нив. Меѓутоа, сега […]

Членот на стручниот штаб што го изнервира Мурињо си доби – казна! (ВИДЕО)

Марко Јани, помошникот на Маурицио Сари, беше казнет од Англискиот фудбалски сојуз поради провокациите до Жозе Мурињо. Пред десет дена Јани го изнервира Мурињо, откако Рос Баркли погоди за 2-2 и за малку ќе се случеше инцидент. Португалецот се налути по прославата на Јани и тргна да се тепа со него, но брзо интервенираше полицијата. […]

Мурињо едвај чека да пристигне јануари, а потоа почнува – шоуто!

Манчестер јунајтед не игра како што посакуваат управата и навивачите, па Жозе Мурињо сака нови засилувања. Во моментов Јунајтед малку се подобри и направи напредок во лигата, па Мурињо ќе добие 100 милиони евра. Мурињо не е задоволен со летниот преоден рок, но според англиските медиуми ќе пазарува во јануари. Парите кои ќе ги добие, […]

Хаос на „Олд Трафорд“: Фудбалерите кои штрајкуваа ќе добијат казни!

Манчестер јунајтед се соочува со катастрофа на почетокот на новата сезона во англиската Премиерлига. Јунајтед е повторно на насловните страни, а овојпат штрајкувачите ќе бидат казнети поради непослушност. Неколку фудбалери одбиле да се појават на договорениот состанок со спонзорите, па тоа многу го чинеше клубот. Тие на тој начин сакаа да ги покажат проблемите во […]

Мурињо откри дали ќе се врати Ибрахимовиќ на „Олд Трафорд“

Голем број светски медиуми во последно време шпекулираат дека Златан Ибрахимовиќ ќе се врати во Европа. Шведскиот напаѓач за Манчестер јунајтед веќе играше од 2016. до 2018. година и тоа многу успешно. Иако има договор со Лос Анџелес галакси до 2019. година, сепак Ибра има желба да се врати назад. Ибрахимовиќ е наводно подготвен да […]